Калкулатор за соларен панел
Независимо дали искате да помогнете на нашата планета или просто да спестите малко пари, калкулаторът на соларния панел е точният инструмент, който да използвате. Създаден е, за да Ви помогне да намерите идеалния размер соларен панел за Вашия дом, в зависимост от това каква част от сметката ви за електричество искате да компенсирате.
Ако желаете да направите такава инвестиция, може би е добра идея да сравните разходите за слънчева енергия спрямо спестяванията от слънчева енергия. Прочетете, за да научите повече за това!
Защо да избрете слънчеви панели за Вашия дом?
Несъмнено възобновяемата енергия има редица предимства, засягащи няколко области от живота ни. Много страни се насочват към водноелектрическа енергия или вятърни турбини, в зависимост от това кое най-добре отговаря на тяхната естествена среда. Защо трябва да следвате тенденцията? Да видим:
Преминаването към слънчеви панели може индиректно да подобри вашето здраве. Колкото повече хора преминават към слънчева енергия, толкова по-малко традиционни електроцентрали ще са необходими в страната. Ако това са инсталации за въглища или природен газ, това означава, че качеството на въздуха трябва да се подобри. Както каза Нийл Армстронг, „Една малка стъпка за човека, един огромен скок за човечеството“.Стабилни цени. По-голямата част от слънчевите спестявания идват от факта, че горивото е безплатно. Цените на петрола скачат до небето? Е, това не е Ваша работа, ако имате собствена мощност от слънчев панел (и не е твърде облачно).
Слънчевите панели за домашна употреба също могат да предложат надеждност. Не само рядко се случва да се счупят, но и могат да ви спасят, ако във вашия район има недостиг на електроенергия. Батерията може да е добра идея, за да имате спестена енергия, в случай че времето или сезонът не са благоприятни.
Какъв размер на соларния панел да изберете? Изчислете Вашите нужди от соларен панел.
Размерите на слънчевия панел са критични, ако покривът Ви е малък или с необичайна форма. Защо? Тези фактори влияят върху използваемата площ, така че каквото и да жертвате по размер, ще трябва да компенсирате ефективността. Може да изглежда объркващо, така че нека преминем през целия процес на вземане на решение стъпка по стъпка:
Започнете с изчисляване на вашите нужди от слънчев панел, изхода на слънчевия масив. Това е моментът, в който нашият калкулатор за соларен панел се намесва. Като алтернатива можете просто да използвате формулата:
мощност на слънчевия масив = потребление на електроенергия / (365 * слънчеви часа на ден),
където консумацията на електроенергия е годишна и изразена в kWh. Слънчевите часове на ден зависят силно от вашето местоположение.
Трябва да вземете предвид фактора на околната среда и колко искате да зависи от слънчевата енергия. С други думи, каква част от сметката си за електричество искате да компенсирате. Уравнението е:
размер на слънчевата решетка = изход на слънчевата решетка * (компенсиране на сметката / фактор на околната среда),
където компенсацията на сметката и факторът на околната среда са изразени като проценти.
Екологичният фактор представлява процента на енергията, произведена от слънчевия масив и съхранена без никакви загуби поради влажност, замърсяване, сняг или други условия на околната среда.
Сложната част започва сега. Трябва да прецените площта на покрива си. Изключете битовете, върху които не можете да поставите нищо или обикновено са на сянка, тъй като те няма да генерират енергия. Това ще ви даде представа за максималните размери на соларния панел.
Тук няма подходящ размер и ще трябва да проучите вашите местни възможности относно слънчевите панели. Изчислихте нуждите си от слънчев панел, така че е време да проверите къде можете да получите фотоволтаични клетки, които са най-близки до идеала.
За да видите дали някой от наличните панели ще пасне на вашия покрив, първо трябва да изчислите необходимия брой слънчеви панели:
необходими панели = размер на соларния масив в kW * 1000 / мощност на панела във ватове
Обикновено мощността е 300 вата, но това може да варира, така че не забравяйте да проверите отново!
Последната стъпка е определяне на площта, която ще заемат потенциалните панели. Следното уравнение ще ви помогне:
заета площ = необходимите панели * ширина на панела * дължина на панела,
където ширината и дължината са в метри.
Ако заеманата площ е по-малка от площта на вашия покрив, системата трябва да пасне точно!
Колко слънчеви панели Ви трябват?
Можете да намерите броя на слънчевите панели, от които се нуждаете, от уравнението:
брой панели = размер на системата / размер на един панел,
където размерите на системата и единичния панел са техните мощности, а не действителните размери. Размерът на системата определя мощността, която очаквате от слънчевите панели.
Броят на слънчевите панели, от които се нуждаете, зависи от следните фактори:
Вашите нужди от слънчев панел;
Вашата използваема площ на покрива;
Размери на соларния панел;
Ефективност на фотоволтаичните клетки.
Така например, ако имате малък покрив, може да е добра идея да инвестирате в по-малко високоефективни панели. Обикновено ефективността на слънчевите панели варира от 15-20%, което вече е включено в мощността, показана в панелите. Вижте калкулатора за ефективност, за да научите повече.
Имайте предвид, че докато общата изходна мощност отговаря на Вашите нужди, няма значение колко слънчеви панели имате.
Разходите за преминаване към слънчева енергия срещу слънчеви спестявания – пример
Фотоволтаичните клетки често се рекламират като инвестиция, която Ви спестява пари в дългосрочен план. Въпреки че, както споменахме, всеки случай е различен.
Въвеждането на данните в калкулатора на слънчевия панел ни показва, че за да компенсираме 100% от сметките за електроенергия, се нуждаем от слънчева решетка, произвеждаща 7,36 kW, като се приеме, че екологичният фактор е 70%. Средната инсталационна цена за 8 kW система е $25 680. Разделяйки това на годишните разходи за електроенергия, виждаме, че слънчевите панели за домашна употреба ще върнат инвестицията след близо 23 години.
Това обаче е лош сценарий, тъй като слънчевите панели са по-ефективни, когато се използват по-близо до екватора. Имайте предвид, че често има стимули, които помагат да се компенсира цената за инсталиране. Освен това не отчетохме инфлацията, която води до увеличаване на разходите за електроенергия. Въпреки че окончателното решение е Ваше се надяваме, че нашият калкулатор за слънчеви панели може да Ви помогне да направите информиран избор.
ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ
Как да изчислим мощността на слънчевия панел?
За да намерите мощността на слънчевия панел, използвайте следната формула за слънчева мощност:
изход = киловати слънчев панел × фактор на околната среда × слънчеви часове на ден.
Продукцията ще бъде дадена в kWh и на практика ще зависи от това колко е слънчево, тъй като броят слънчеви часове на ден е само средна стойност.
Как да изчислим необходимите слънчеви панели за къмпинг?
За да определите вашите нужди от слънчев панел за къмпинг:
Изчислете консумацията на всички уреди, които ще използвате. За да направите това, умножете консумацията на енергия по часовете, които възнамерявате да използвате всеки елемент.
Потърсете слънчевите часове на мястото, където отивате.
Умножете киловатите на слънчевия панел по броя на слънчевите часове и фактора на околната среда, за да намерите изхода.
Ако резултатът е по-голям или равен на, можете да тръгнете. Ако не, ще ви трябва по-голям панел.
Колко слънчеви панела за зареждане на Tesla?
Нека разгледаме модернизирана Tesla Model S с капацитет на батерията 100 kWh. Ако използвате половината от капацитета му дневно, тогава ще ви е необходим слънчев масив от приблизително 14,99 kW, което се превежда като 13 слънчеви панела, за да компенсирате изцяло разходите. Това предполага 4 слънчеви часа на ден и 300 W панели.